dlaczego.info

DLACZEGO BANANY POMAGAJĄ NA 15 CHORÓB, LEPIEJ NIŻ PIGUŁKI

DLACZEGO.INFO DLACZEGO-BANANY-POMAGAJA-NA-CHOROBY-I-NA-JAKIE
Udostępnij

DLACZEGO BANANY POMAGAJĄ NA 15 CHORÓB, LEPIEJ NIŻ PIGUŁKI

Istnieją szczególne problemy, które banany rozwiążą znacznie lepiej niż pigułki.

Ale na początek kilka słów o wartościach odżywczych bananów.

Wartości odżywcze bananów i kalorie

Banany są nie tylko smaczne, ale także dobre dla naszego zdrowia i samopoczucia, ponieważ zawierają dużą ilość witamin ( witaminy A, C, E, B, K, kwas foliowy) białka ( 1,09 g/100g), minerałów (magnez, żelazo, fosfor, wapń, cynk a przede wszystkim potas – w 100 g banana znajduje się aż 358 mg potasu), błonnika (2,6 g/100g) i innych składników odżywczych.

Niestety banany mają dużo kalorii – 89 kcal/100 g oraz wysoki indeks glikemiczny (IG 60 – z tego powodu nie są zalecane dla chorych na cukrzycę, gdyż powodują duże skoki poziomu cukru we krwi-za wyjątkiem zielonych bananów.

Dla owoców dojrzałych IG wynosi ponad 70).

DLACZEGO.INFO DLACZEGO-BANANY-POMAGAJA-NA-CHOROBY-I-NA-JAKIE

DLACZEGO.INFO-DLACZEGO-BANANY-POMAGAJA-NA-CHOROBY-I-NA-JAKIE

15 problemów zdrowotnych rozwiązanych przez banany lepiej niż przez leki

Poniżej znajduje się 15 problemów jakie banany mogą rozwiązać o wiele lepiej niż niektóre pigułki:

1. Banany są dobre NA SERCE i NA OBNIŻENIE WYSOKIEGO POZIOMU CIŚNIENIA KRWI – zawierają dużą ilość potasu (100 g banana to 358 mg potasu, o wiele więcej niż pomidory uważane za bogate w potas, które zawierają 237 mg/100g) wysoki poziom wapnia a niski sodu. Z tego powodu Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) rekomenduje włączenie bananów do diety na nadciśnienie bogatej w potas, o niskiej zawartości sodu.

2. Banany są bardzo dobre NA OBNIŻENIE POZIOMU STRESU. Zawierają magnez i aminokwasy, które sprawiają, że ​​jesteśmy spokojniejsi i szczęśliwsi. A wapń i magnez zawarty w bananach, chronią nas przed depresją.

3. Jeden banan dziennie POPRAWIA PAMIĘĆ

4. Banany są dobre NA ANEMIĘ, ponieważ zawierają duże ilości żelaza (0,26 mg/100g), przez co wpływają na zwiększenie poziomu hemoglobiny we krwi.

5. Banany REGULUJĄ POZIOM HORMONÓW ciała.

6. Banany pomagają kobietom W CIĄŻY, ponieważ obniżają poranne mdłości.

7. Banany OBNIŻAJĄ RYZYKO POWSTANIA WRZODÓW ŻOŁĄDKA.

Banany pomagają kontrolować ilość kwasów żołądkowych. Pobudzają wydzielanie śluzu tworzącego specjalną warstwę w żołądku, obniżając ryzyko wrzodów żołądka.

Zawierają tzw. inhibitory proteazy, które przyczyniają się do niszczenia bakterii, m.in. Helicobacter pylori ( zobacz specjalną miksturę japońskiego lekarza na zlikwidowanie bakterii Helicobacter pylori>>>)

    ********   ZAPRASZAM CIĘ NA >>>t.me/dlaczego_info <<< w komunikatorze TELEGRAM (jest dostępny tylko na smartfony, żeby go używać pobierz aplikację telegram ze sklepu google play na androida albo ze sklepu apple na ios) - inny niż TT i FB - na tym kanale też NA BIEŻĄCO DODAWANE SĄ NOWE WPISY ********

8. Banany ZMNIEJSZAJĄ RYZYKO ROZWOJU RAKA.

Badania na licznej grupie kobiet wykazały, że u pacjentek, które jadły banany cztery do sześciu razy w tygodniu, ryzyko wystąpienia raka nerek zmniejszyło się prawie o połowę w stosunku do kobiet, które nie miały bananów w swojej diecie.

Zielone banany, a konkretnie tzw. skrobia oporna w nich zawarta, może zmniejszyć ryzyko wystąpienia wielu różnych typów chorób nowotworowych, zwłaszcza raka okrężnicy. Warto wiedzieć, że skrobia z zielonych bananów jest wolniej trawiona, dzięki czemu nie powoduje gwałtownego wzrostu poziomu glukozy we krwi.

9. Banany są dobre NA ZAPARCIA ze względu na dużą ilość błonnika. Jednak dojrzałe banany nie są zbyt korzystne przy odchudzaniu, gdyż mają wysoki indeks glikemiczny IG >70 i 80 kcal/100 g (wyjątkiem są zielone banany).

Z tego też powodu dojrzałe banany nie powinny być w diecie osób odchudzających się.

10. Banany NA BIEGUNKĘ, zwłaszcza u dzieci (naukowo udowodniono, że dzieci, które spożywały banany, szybciej pozbyły się biegunki).

11. Banany OBNIŻAJĄ POZIOM ZŁEGO CHOLESTEROLU i podwyższają poziom korzystnego cholesterolu HDL ze względu na dużą ilość błonnika. Tę rolę pełnią najlepiej banany niedojrzałe, zaś dojrzałe banany nie obniżają LDL tak jak niedojrzałe.

12. Banany są bardzo dobrym ŹRÓDŁEM ENERGII, biorąc pod uwagę właściwości odżywcze i łatwą przyswajalność, banany powinny być spożywane przez sportowców.

NIE WYRZUCAJ SKÓRKI OD BANANÓW A ZASTOSUJ JĄ. Skórka  bananów jest również bardzo cenna

Skórka bananów ma wiele właściwości zdrowotnych m.in. poprawia samopoczucie, zmniejsza ryzyko zaćmy i działa przeciwzmarszczkowo.

Pomaga też na dobry sen, usuwa kurzajki, łagodzi ukąszenia komarów, wybiela zęby.

SKÓRKĘ BANANA MOŻNA WYKORZYSTAĆ:

13. Skórka banana NA KURZAJKI I SWĘDZENIE PO UKĄSZENIU KOMARÓW

Miejsce z kurzajką jak i ugryzione miejsce przez komary pociera się umytą wewnętrzną stroną skórki banana.

14. Skórka banana NA WYBIELANIE ZĘBÓW

Aby wybielić zęby należy pocierać zęby wewnętrzną warstwą stroną skórki kilka razy w tygodniu. Wybielanie zębów skórką od banana jest bezpieczne dla zębów, ponieważ nie zawiera ona substancji chemicznych, które uszkadzają szkliwo.

15. NA BEZSENNOŚĆ, czyli coś na sen: BANANOWA HERBATA ZAMIAST TABLETEK NA SEN

Składniki:

Cały banan ze skórką,
1 litr wody,
szczypta cynamonu.

Przygotowanie i stosowanie:

-umyj całego banana ze skórką (bez obierania),

-odetnij końcówki banana,

-zagotuj 1 litr wody i wrzuć banana ze skórką do gotującej się wody i gotuj banana w tej wodzie przez 10 minut.

– wyjmij banana, wodę przelej do kubeczka i dodaj szczyptę cynamonu do wody.

Pij tę wodę ze szczyptą cynamony na godzinę przed położeniem się do łóżka

  Jeśli podoba Ci się mój blog polub i udostępnij go innym. Sprawdź też inne wpisy na blogu.   Jak schudnąć bez odchudzania, bez diety, bez ćwiczeń i bez jojo. Sprawdź To     Wpis pochodzi z bloga Dlaczego.info   .....   zobacz więcej: Dlaczego.info

Banany są cenne
Oto DLACZEGO BANANY POMAGAJĄ NA 15 CHORÓB, LEPIEJ NIŻ PIGUŁKI
Pomocne są nie tylko banany ale i ich skóra
(np. na wybielanie zębów, bezsenność, oparzenia skóry i kurzajki)
#dlaczego #info #zdrowie #banany #przepisy #skórabananów #kalorie #indeksglikemiczny #ig
http://dlaczego.info/dlaczego-banany-pomagaja-na-15-chorob-lepiej-niz-pigulki/ …


Udostępnij