DLACZEGO ZIEWAMY I DLACZEGO ZIEWANIE JEST “ZARAŹLIWE”

Jak schudnąć 10-15 kg bez odchudzania „...mogę podsumować moje odchudzanie. Minęły 3 miesiące. I mam SUPER REZULTAT ! W sumie w ciągu 3 miesięcy (i tydzień) schudłam… ponad 15 kg (a dokładniej SCHUDŁAM AŻ 15,2 kg!). Jak dla mnie to rewelacja!....>>>"
Udostępnij innym...

DLACZEGO ZIEWAMY I DLACZEGO ZIEWANIE JEST “ZARAŹLIWE”

Gdy ziewamy, dochodzi do wymiany gazowej we wszystkich pęcherzykach płucnych

Ziewanie jest odruchem polegającym na wykonaniu głębokiego wdechu i wydechu związany ze zmęczeniem, brakiem pobudzenia lub potrzebą snu, jednak występuje także podczas niedotlenienia oraz przy wybudzaniu się.
Ludzkie ziewanie jest silnym przekazem niewerbalnym, może posiadać różne znaczenia w zależności od sytuacji, w jakiej wystąpi.

Przyczyny ziewania nie są dokładnie poznane.

Jedna z teorii głosi, że ziewanie poprawia przepływ krwi i chłodzi mózg

ZIEWANIE JEST “ZARAŹLIWE” – dlaczego ziewamy w tym samym momencie

– Odruch ziewania jest często opisywany jako zaraźliwy: osoba ziewająca może wywołać podobny odruch u drugiej.
CIEKAWOSTKA: Jak jednak pokazały badania, nie dają się zarazić ziewaniem osoby, którym zostanie przyłożony do głowy zimny kompres (co wspiera teorię o chłodzeniu mózgu).
Bezpośrednia przyczyna zaraźliwego ziewania może leżeć w neuronach lustrzanych, na przykład płata czołowego niektórych kręgowców, u których pod wpływem ekspozycji na bodziec od innych osobników tego samego gatunku i rzadko innych, dojdzie do aktywacji podobnych obszarów w mózgu. Zaproponowano teorię, że neurony lustrzane są czynnikiem napędzającym naśladownictwo, które leży u podstaw uczenia się u człowieka na przykład przyswajania języka.
– Ziewanie stanowi być może odgałęzienie tego samego popędu naśladowniczego.

Jeśli podoba Ci się mój blog polub i udostępnij go innym. Sprawdź też inne wpisy na blogu. SPRAWDŹ TO: Jak schudnąć 10-15 kg bez odchudzania ... POLECAM >>> aż 30 SKONCENTROWANYCH EKSTRAKTÓW ZIÓŁ NA ... odchudzanie, detox, wątrobę, spalanie tłuszczu, pamięć i koncentrację, dobry sen, stres, odporność, odmładzanie, serce, ciśnienie krwi i... >>> SPRAWDŹ, to jest SUPER>>>    

DLACZEGO-ZIEWAMY-ZIEWANIE-ZARAZLIWE
źródło: pl.wikipedia.org/wiki/Ziewanie


Udostępnij innym...
Jak schudnąć 10-15 kg bez odchudzania „No to mogę podsumować moje odchudzanie. Minęły 3 miesiące. I mam SUPER REZULTAT ! W sumie w ciągu 3 miesięcy (i tydzień) schudłam… ponad 15 kg (a dokładniej SCHUDŁAM AŻ 15,2 kg!). JAK DLA MNIE REWELACJA!....>>>"

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *