dlaczego.info

KOMARY. Dlaczego komary gryzą niektórych ludzi a innych nie …

dlaczego.info-komary
Udostępnij

KOMARY. Zaskakujące powody, dla których komary gryzą niektórych ludzi a innych nie…

Jeśli czułeś się już kiedyś ulubionym pokarmem komarów, powinieneś wiedzieć, że prawdopodobnie masz rację. Jeśli jesteś jedną z tych osób, które są zawsze pokąsane przez komary, podczas gdy wszyscy wokół ciebie są nietknięci, to wiedz, że możesz próbować temu zaradzić.

Wygląda na to, że niektórzy ludzie są po prostu bardziej atrakcyjni dla komarów niż inni, i oto dlaczego:

dlaczego.info-komary

OTO DLACZEGO komary gryzą niektórych ludzi a innych nie

Komary są przyciągane przez dwutlenek węgla:

Te natrętne owady są przyciągane przez dwutlenek węgla, który wydychamy, więc za każdym razem, gdy zwiększasz częstotliwość oddychania, na przykład podczas ćwiczeń stajesz się ich celem.

Przyciąga je pot:

Kwas mlekowy w pocie przyciąga komary, a im więcej się pocisz, tym bardziej cię lubią.

Spożywanie alkoholu:

Komary uwielbiają zwiększoną zawartość etanolu w naszym pocie, więc znajdą cię, gdy będziesz cieszyć się kieliszkiem wina lub piwem na zewnątrz.

Bakterie:

Podczas gdy niektóre bakterie w naszym ciele przyciągają te irytujące owady, inne odstraszają je. Badania wykazały, że komary są przyciągane przez bakterie Staphylococcus i Pseudomonas aeruginosa.

Co więcej, badania z 2003 roku wykazały, że ludzie z typem 0 krwi najbardziej przyciągają komary.

Ilekroć komar nas gryzie, uwalnia w ranie ślinę. Zawiera ona antykoagulant, który wspomaga prawidłowe krążenie krwi.

dlaczego.info-komary

    ********   ZAPRASZAM CIĘ NA >>>t.me/dlaczego_info <<< w komunikatorze TELEGRAM (jest dostępny tylko na smartfony, żeby go używać pobierz aplikację telegram ze sklepu google play na androida albo ze sklepu apple na ios) - inny niż TT i FB - na tym kanale też NA BIEŻĄCO DODAWANE SĄ NOWE WPISY ********

Jak możemy zapobiec ukąszeniom?

1. UBRANIE
Zakładaj koszule z długim rękawem, skarpetki, spodnie i kapelusz, jeśli planujesz spędzić dłuższy czas na zewnątrz.
Według dr Nory Besansky, profesora działu nauk biologicznych Notre Dame: „Najprostszym, aczkolwiek niewygodnym gdy jest ciepło, sposobem uniknania ukąszeń jest umieszczenie bariery pomiędzy skórą i komarem – czyli założenie okrycia z rękawami i długich spodni. Jeszcze lepszą ochroną jest zastosowanie na tych ubraniach skutecznego środka odstraszającego komary. ” Ta rada jest oczywista ale warto ją zastosować.

2. DEET
Większość środków odstraszających owady zawiera substancję czynną DEET, która wiąże się z poważnym zagrożeniem dla zdrowia:
Badania laboratoryjne przeprowadzone od przeglądu EPA z 1998 roku sugerują, że ekspozycja DEET może wpływać na układ nerwowy szczurów.

Ludzie, którzy używają DEET często zgłaszali takie objawy jak : wysypki, zawroty głowy, trudności z koncentracją i bóle głowy. Badania wykorzystujące DEET wraz z permetryną pestycydową wzbudziły obawy, że DEET może powodować uszkodzenia neurologiczne i zmiany epigenetyczne.

Mimo to, po przejrzeniu dowodów, grupa robocza stwierdziła, że DEET jest ogólnie bezpieczniejszy, niż wiele osób przyjmuje i pozostaje realną opcją dla ludzi na obszarach zarażonych szkodnikami wywołującymi choroby.

3. NATURALNE ALTERNATYWNE ŚRODKI:
Alternatywne środki, które mogą mieć kontakt ze skórą:
Olejek lawendowy, tymiankowy lub z drzewa herbacianego ze zwykłym olejem(oliwą) jako nośnikiem.
Olejek z eukaliptusa cytrynowego z olejem nośnikowym w stosunku 1:10.

4. ŚWIECE:
Możesz też zapalić świece cytronellowe, aby trzymać komary z dala.

5. KOMARY CIEKAWOSTKI, czyli INNE kroki zapobiegawcze, które możesz podjąć:
– Komary rozmnażają się w stojącej wodzie, dlatego należy usunąć z ogrodu wszystkie otwarte wiadra i inne pojemniki, w których może gromadzić się woda.
– Komary mają trudności z lądowaniem na wietrze, możesz więc włączyć wentylator.
– Komary zazwyczaj nie gryzą w ciągu dnia. Ostrożność należy zachować wieczorem i wcześnie rano.

  Jeśli podoba Ci się mój blog polub i udostępnij go innym. Sprawdź też inne wpisy na blogu.   Jak schudnąć bez odchudzania, bez diety, bez ćwiczeń i bez jojo. Sprawdź To     Wpis pochodzi z bloga Dlaczego.info   .....   zobacz więcej: Dlaczego.info

KOMARY. Dlaczego komary gryzą niektórych ludzi a innych nie …
http://dlaczego.info/komary/ …

 

dlaczego.info-komary


Udostępnij